sharpek.net

moje trzy grosze

Czy warto kupować laptopy firmy HP ?

Odpowiedź prosta: NIE.

Po moim przejściach z laptopa serii HP Pavilion dv900, stanowczo odradzam zakup produktów  firmy HP. Laptop HP jak i serwis to jedna wielka kpina! Ale od początku…

W grudniu 2008 kupiłem laptopa firmy HP, przez pierwsze pół roku nic nie wskazywało że będę miał jakieś problem z komputerem. Niestety pewnego dnia głośniki przestały grać i postanowiły warczeć. Kilka tygodni później pojawił się duży badpixel, tak naprawdę była to plamka kurzu który dostał się między matrycę, a osłonę. Cóż laptop który kosztował ponad 5000 złotych nie powinien mieć takich usterek.

Po roku użytkowania pękł lewy zawias. Cóż zdarza się, kiedyś miałem podobny problem z komputerem firmy Acerem który bez problemu naprawił mi zawias. Na infolinii HP miła pani powiedziała że tak, oczywiście to jest uszkodzenie które zostanie naprawione w ramach gwarancji i mam odesłać laptopa.

Po dwóch tygodniach oczekiwania serwis HP, powiadomił mnie że komputer nie zostanie naprawiony w ramach gwarancji gdyż jest to uszkodzenie mechaniczne wynikające z nieprawidłowego użytkowania (taa, pewnie nazłość zamykałem laptopa gdy pakowałem go do torby?:)).

Zaproponowano mi odpłatną naprawę laptopa której koszt wynosi około  600 złotych (naprawa w normalnym sklepie kosztuje 150 złotych ;-)). Odmówiłem żądając naprawy tylko i wyłącznie głośników i wymiany matrycy (badpixel). Po kilku dniach otrzymałem informację od serwisu że nie mogą złożyć laptopa gdyż po wymianie matrycy nie mogą złożyć przedniego panelu ponieważ lewy zawias jest złamany. Początkowo próbowano mnie przekonać bym zgodził się na odpłatną naprawę zawiasów co skwitowałem śmiechem.

Ten bój skończyła się szczęśliwie dla mnie, ostatecznie HP zgodziło się na naprawę zawiasów w ramach gwarancji.

Niestety po 2,5 latach karta graficzna przestała działać. Powód ? Słabe chłodzenie w laptopie…

 

Comments: 1

Leave a reply »

 
 
 

NIESTETY TAKA BADZIEWNA FIRMA JAK HP MUSI BYĆ I PEWNIE NIGDY NI ZBANKRUTUJE

 
 

Leave a Reply

 
(will not be published)
 
 
 
 

Preview: