sharpek.net

moje trzy grosze

Firebug dla Flasha..

Pozostaniemy jeszcze w tematach Flash/ActionScript3.

Od samego początku mojej przygody z platformą Flash, zawsze irytował mnie brak porządnego debuggera projektu oraz inspektora podobnego do tego jaki jest np. w Firefoxie.  Bardzo często debugowanie takiej aplikacji przyprawiało mnie o gęsią skórkę. Najbardziej doskwierał mi brak możliwości przeglądania jakie obecnie elementy typu DisplayObject są widoczne, nie mówiąć już o możliwości dynamiczne zmiany parametrów lub wywoływania metod w czasie trwania „programu”.

Gdy usłyszałem o dodatku do Firebuga – Flashbugu myślałem że problem zostanie rozwiązany, niestety było to kolejne narzędzie podobne do Alcon.

Dzisiaj szukając nowej wersji dla Alcona natrafiłem na Monster Debugger3. Jednym co powiedziałem po obejrzeniu screencastu było:  „Wow, tak tego właśnie szukałem”.

Zresztą zobaczcie sami:

Monster Debugger 3 & Game from De Monsters on Vimeo.

Monster Debbuger to tak samo jak w przypadku Alcon – bibioteka  AS3 oraz aplikacja napisana w Adobe AIR. Posiada ona wszystko to co było mi potrzebne do pełni szczęścia. Bibliotekę SWC można wygenerować bezpośrednio z aplikacji Adobe AIR .

Dodatkowo na stronie autorów znajduje się świetny tutorial który jest zrobiony w postaci gry!

 

Comments

No comments so far.

Leave a Reply

 
(will not be published)
 
 
 
 

Preview: